بلاکچین چیست؟

بلاکچین چیست؟ بلاکچین به زبان ساده سیستم ثبت و ذخیره اطلاعات به صورت غیرمتمرکز میباشد. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ، میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ، تقریباً از بین می‌رود.

بلاکچین چیست؟

بلاکچین به زبان ساده سیستم ثبت و ذخیره اطلاعات به صورت غیرمتمرکز میباشد. تفاوت آن با سیستم‌های دیگر این است که اطلاعات ، میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ، تقریباً از بین می‌رود.

بلاکچین امکان ارسال ارزهای دیجیتال را با سرعت و امنیت بیشتری  فراهم میکند. سیستم بلاکچین توسط گروه یا شخصی کنترل نمیشود و کاملا به صورت غیرمتمرکز فعالیت دارد.
به دلیل غیرمتمرکز بودن بلاکچین، امکان هک یا دزدی در آن تقریبا به صفر میرسد.
فرض کنید اطلاعات یک شرکت در گاوصندوق ذخیره میشوند، اگر گاوصندوق نابود شود یا به سرقت برسد اطلاعات شرکت از بین می رود اما اگر یک نسخه از اطلاعات دست همه ی کارمندان باشد، امکان دزدی یا نابودی اطلاعات بسیار کاهش پیدا میکند

بلاکچین چیست

واژه بلاکچین ترکیب دو کلمه ی بلوک و زنجیره است و در واقع زنجیره ای از بلوک هاست که در هرکدام از آنها اطلاعات ذخیره میشوند

ترکیب بلاکچین

بلاکچین از سه مفهوم مهم تشکیل شده است.
بلاک ها  گره ها ماینرها بلوک ها در بلاکچین بهم متصل هستند و در هر بلاک یکسری اطلاعات از بلاک قبلی هم ذخیره شده است.

نقش ماینر  در بلاکچین چیست؟

ماینر ها ، وظیفه ایجاد بلاک‌های شبکه را در فرآیندی به نام ماینینگ برعهده دارند. استخراج یا ساخت بلاک کار ساده‌ای نیست. خصوصاً در یک شبکه بزرگ که میلیون‌ها بلاک در آن ذخیره می‌شود. ماینر ها از نرم افزارها و سخت افزارهای پیشرفته  برای حل مسائل ریاضی پیچیده استفاده می‌کنند.

گره‌های شبکه بلاکچین چیست؟

گره، هر نوع وسیله الکترونیکی یا محلی یا شخصی است که قابلیت ذخیره سازی یک کپی از اطلاعات را داشته باشد و عملکرد شبکه را امکان پذیر کند.

ویژگی های بلاکچین

  • امنیت و سرعت بیشتر نسبت به سیستم های سنتی و متمرکز.
  • تحت کنترل نبودن شخص یا دولت ها.
  • و کاربردی بودن این سیستم در همه مشاغل و بیزینس ها

با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی آکادمی عبدالهی استفاده کنید.

آماده سازی فرم
لطفا صبر کنید

فرم ساز آسان

مشاوران آموزشی
آکادمی عبدالهی

پاسخگوی شما هستند

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *