سولانا (SOLANA) چیست؟

سولانا (SOLANA) چیست؟ تيم سولانا متشكل از افراد فعاليست كه در حوضه ي تكنولوژي با شركت هايي نظير apple,intel,google همكاري داشته است. همه ما ميدانيم كه زمان مفهوم بسيار مهم و با ارزش است ولي در دنياي بلاكچين اين مفهوم جا نيافتاده بود تا زماني كه اقاي آناتولي ياكوونكو در پروژه SOL از اين بلاكچين […]

سولانا (SOLANA) چیست؟

تيم سولانا متشكل از افراد فعاليست كه در حوضه ي تكنولوژي با شركت هايي نظير apple,intel,google همكاري داشته است.

همه ما ميدانيم كه زمان مفهوم بسيار مهم و با ارزش است ولي در دنياي بلاكچين اين مفهوم جا نيافتاده بود تا زماني كه اقاي آناتولي ياكوونكو در پروژه SOL از اين بلاكچين كه در آن زمان ثبت ميشود استفاده كرد.

سولانا (SOLANA) چیست؟

حالا سوال اينجاست كه زمان در بلاكچين به چه کاری میاد؟

شما اگر ساعت داشته باشيد ميتوانيد براي زماني كه در اختيار شما قرار دارد برنامه ريزي داشته باشيد.در بلاكچين كار هايي كه ماينرها انجام ميدهند به دقت مديريت نميشود و ممكن است كار چندين نفر همپوشاني داشته باشد و زحمت هاي آن ها به هدر برود،كاري كه سولانا انجام داده يك ساعت عمومي ايجاد كرده كه همه بتوانند با توجه به آن برنامه ريزي هايي انجام دهند كه از اتلاف انرژي جلوگيري شود.

آقاي ياكوونكو توانست با تغيير الگوريتم SHA256 كه در بيتكوين استفاده ميشود،شبكه Proof of history را ايجاد كند كه خيلي از شبكه pow و pos متفاوت تر است.ايشان توانست با استفاده از اثبات سهام در بلاكچين سولانا يك ساعت غير متمركز بسازد . هر بلاكي كه در بلاكچين سولانا اضافه ميشود،در واقع يك تيك اين ساعت است.فاصله هر ٢ تيك ٤٠٠ ميلي ثانيه است.سرعت پردازش هر ٢ سال يكبار ، دو برابر ميشود يعني هر ٤٠٠ ميلي ثانيه يك بلاك توليد ميشود.

مزايا اين پروژه نسبت به رقباي خود يعني ETH,ADA,DOT اين است كه سولانا ارزان و مقياس پذير است.در بلاكچين سولانا هر تراکنش فقط یک صدم دلار است يعني انجام يك ميليون تراكنش فقط ده دلار كارمزد داره ولي همچين تراكنشي در اتريوم حداقل ٣٠٠ هزار دلار كارمزد دارد به همين دليل معروف به قاتل اتريوم است.

اين شبكه در هر ثانيه ميتواند ٦٥ هزار تراكنش انجام دهد و از نظر تعداد بلاك ها همين الان هم از اتريوم پيشي گرفته است.

مردم به سولانا اولين بلاكچين در مقياس وب هم ميگويند چرا كه ظرفيت تراكنش آن قابل مقايسه با اينترنت است.

ايمني و غير متمركز بودن؛ سولانا يك شبكه جهاني با ٣٥٠ اعتبار سنج است كه امنيت شبكه را تضمين ميكند يعني هر كس ميتواند يك اعتبار سنج باشد و هيچ حداقلي براي استيك كردن آن وجود ندارد. در سولانا ميتوانيد با هر مقدار كمي در اثبات سهام شركت كنيد سپس از سهامداران يك نفر انتخاب ميشود و تا ٤ بلاك را ايجاد كند.يعني در ١/٦ ثانيه كار انجام دهد و اين شرايط باعث افزايش كاربران و غير متمركز شدن سيستم ميشود و با وجود اين محدوديت زماني نفوذ و خراب كردن سيستم كار بسيار دشوار است.

سولانا بهترين بلاكچين براي ديفاي ها است اين امكان جالب توجه باعث شده كه بتواند بيشتر از صد پروژه ديفاي،وب٣ و بلاكچين گيمينگ را به خود اختصاص دهد.

FTX يك صرافي غير متمركز است كه با سرعت بالا به نام serum بر روي solana ايجاد كند.

مورد بعدي Audius است كه يك پلتفرم صوتي و شنيداري است كه اون هم به نوعي با سولانا همكاري ميكند.

نيك اوراكلي كه داده ها بر روي صرافي هاي غير متمركز فراهم ميكند در حال حاضر با سولانا همكاري ميكند تا يك اوراكل با آپديت قيمتي هر ٤٠٠ ميلي ثانيه فراهم كند.

پروژه سولانا به لطف همكاري هاي روز افزون و شبكه قدرتمندش روز به روز در حال رشد است

تحلیل تکنیکال ارز سولانا

تحلیل تکنیکال رمز ارز سولانا

ارز سولانا روی محدوده ی 78 دلاری یک حمایت بسیار مهمی داشت که با توجه به فرسوده شدن روند ریزشی احتمال این رو میدادیم که از روی این حمایت صعود داشته باشه. بعد از شکسته شدن ترند لاین نزولی در حال حاضر و در صورت مساعد بودن شرایط بازار تارگت 122 دلاری و 130 دلاری رو براش در نظر بگیریم و از روی سطح مقاومتی در صورت دیدن نشانه ی ضعف در روند صعودی و تاییدیه وارد پوزیشن در جهت خلاف روند بشیم .

با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی آکادمی عبدالهی استفاده کنید.

آماده سازی فرم
لطفا صبر کنید

فرم ساز آسان

مشاوران آموزشی
آکادمی عبدالهی

پاسخگوی شما هستند

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *